Notice: Korzystanie z get_currentuserinfo uznane za przestarzałe od wersji 4.5.0! Zamiast tego należy użyć wp_get_current_user(). in /wp-includes/functions.php on line 3853

Recenzja foto książki Saal Design

W dzisiejszych czasach każda podróż wiąże się nierozerwalnie z przywiezionymi gigabajtami zdjęć.

Często po nawet kilkudniowej podróży mamy na dysku kilkaset a nie rzadko nawet kilka tysięcy zdjęć.

Jeśli ktoś pisze wspomnienia to może te zdjęcia wrzucać na bloga, grupy fejsbukowe, jednak większość ludzi przechowuje zdjęcia na dysku rzadko do nich wracając w późniejszych czasach.

Dyski jak wiadomo mają to do siebie, że psują się w najmniej odpowiednim momencie i często zdjęcia pozostają w pamięci.

Ratunkiem jest wywoływanie zdjęć o czym często się zapomina. Zbawieniem są też foto książki, które możemy zrobić sobie po każdej podróży.

Miałem okazję wywoływać zdjęcia w postaci książek za pośrednictwem fotojekera, colorlandu i empika. Niestety żadna z tych firm nie sprostała wymaganiom. Zdjęcia albo od razu były zupełnie inne niż na oryginale. Gubiły kolory, albo tych kolorów było za dużo – jak w przypadku colorlandu. Albo też po prostu blakły po latach a jakość papieru była naprawdę słaba.

Po ostatniej naszej wycieczce na Cypr miałem okazję przetestować foto książkę Saal Digital – http://www.saal-digital.pl/

Byłe sceptycznie nastawiony ponieważ poprzednie firmy nie dają wysokiej jakości produktu, jednak skorzystałem z możliwości zrobienia fotoksiążki

Na uwagę zasługuje fakt, że możemy wywołać zarówno fotoksiążkę – na różnej grubości papierze, jak też fotozeszyt – na cienkim papierze.

Skorzystałem z fotoksiążki.

Na stronie mamy do dyspozycji ogrom rozmiarów książki oraz formatów książki.

Mamy także możliwość zrobienia tzw. rozkładówki, czyli dużego panoramicznego zdjęcia który będzie się rozkładał na dwóch stronach

Mamy także możliwość wybrania rodzaju kartek i druku

I co najlepsze wg mnie możemy także skorzystać z książki „ekstra grubej” zrobionej na naprawdę grubym wręcz kartonowym papierze.

Ja skorzystałem właśnie z tej ostatniej formy.

Do zaprojektowania fotoksiążki firma Saal daje nam aplikację, którą można ściągnąć na komputer lub wykonać projekt w trybie online na stronie.

Wybrałem wersję desktopową. Należy przyznać że aplikacja jest bardzo intuicyjna i wszystko bardzo dobrze się projektuje.

Zaczynamy od wybrania rodzaju książki (w moim przypadku – ekstra gruba), następnie wybieramy czy zdjęcia mają być matowe czy błyszczące, wskazujemy jeszcze szereg innych parametrów i następnie przechodzimy do wrzucania zdjęć na karty naszej książki. Wszystko przebiega naprawdę bardzo szybko i bez żadnych zakłóceń. W zasadzie on line widzimy jak będzie wyglądała nasza książka.

Pomimo tego, że ja postanowiłem przesłać na serwer naprawdę sporą liczbę zdjęć (ponad 40) proces tworzenia książki przebiegł bez żadnych zakłóceń i skończył się po kilkunastu minutach.

Na koniec widzimy w podsumowaniu jak będzie się prezentowała książka i przechodzimy do płatności.

O cenach za moment.

Po zaledwie 3 dniach kurier DHL (trochę szkoda że to jest jedyna forma dostawy książki) przywiózł moją książkę.

Wygląda naprawdę rewelacyjnie. Zdjęcia sa takie jak prezentują się rzeczywiście. Bez zniekształceń kolorów, bez jakiś odchyleń. Wszystkie zdjęcia sa takie jakie przekazałem do druku.

Dodatkowo znakomitym wyborem okazał się książka ekstra gruba. Ma się od razu wrażenie że książka przetrwa naprawdę dużo. Co ważne druk na kartkach wygląda jak profesjonalna książka, zapewne nie wyblaknie po roku czy dwóch, jak miało to miejsce u konkurencji.

Jedyne o czym trzeba pamiętać to to, że niezbyt dobrze wygląda duża ilość zdjęć na stronie, ja chciałem zbyt dużo umieścić czasami zdjęć i nie robią one wtedy takiego wrażenia. Natomiast, gdy są dwa a jeszcze lepiej jedno zdjęcie na stronie wtedy efekt jest oszałamiający.

Dodatkowo można opisać sobie każde zdjęcie, dodać opis na stronie tytułowej. To wszystko tworzy nam naprawdę wspaniały efekt.

Jednak dla mnie najważniejsza jest jakość kartek i jakość druku a ta jest najlepsza z tych firm, które miałem okazję przetestować w poprzednich latach.

Książkę firmy Saal mogę polecić z czystym sumieniem i wiem że każdy będzie zadowolony z jakości produktu.

Przechodząc do kwestii cen.

Ceny Fotoksiążki Saal są naprawdę konkurencyjne. I co najważniejsze cennik jest jasny i przejrzysty. Dla porównania:

Spójrzcie na przykładowe ceny (obecnie w promocji) fotoksiążki 21×28 (czyli wg mnie najbardziej optymalnej) – Saal

Dla porównania konkurencja w postaci Cewe Fotoksiążki

I jeszcze fotoksiążka Colorland (którą ja oceniam najsłabiej pod względem jakości)

Podsumowując.

polecam zrobienie po wyjeździe książki Saal Digital.

Rekomenduję zrobienie grubej fotoksiążki (chociaż oczywiście jest najdroższa w zestawie).

Na pewno będziecie zadowoleni, zarówno z jakości, trwałości samej książki a także z prostoty zamówienia i szybkości dostawy

Rafał 🙂

 

Zdjęcia: colorland.pl http://www.saal-digital.pl/fotoksiazka/ ; https://www.cewe.pl/cewe-fotoksiazka.html


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *